Přeskočit na obsah

Centrum Batole

O Centru Batole

Centrum Batole je dětská skupina rodinného typu pro děti od 1 roku do 6 let s maximální kapacitou 20 dětí. Nabízí celodenní provoz dle potřeby rodičů v klidném a příjemném prostředí v okrajové části města Třinec. Vzniklo z nedostatku nabídky tohoto typu zařízení v našem městě a nejbližším okolí. Reaguje na poptávku rodičů, kteří se potřebují vrátit do práce a hledají vhodné prostředí pro své děti.

Činnost centra je zajištěna celoročně. Provoz v době státních svátků je možné domluvit individuálně. Nabízíme také možnost večerního, nočního i víkendového hlídání.

Veškeré prostory Centra Batole se nacházejí v zrekonstruovaném domě, který je přizpůsobený potřebám dětí a provozu centra. Je součástí zástavby dalších rodinných domů. Pro toto místo je charakteristické plno zeleně, což dokazuje i rozlehlý park ležící přímo naproti domku. Park je možné využívat k procházkám, sportovním hrám a různým aktivitám dětí. Velkou výhodou je i to, že v blízkosti „školičky“ není žádná hlučná hlavní silnice. Součástí domu je zastřešená terasa, ta může být využívána v jakémkoliv počasí. U domu je také rozlehlá zahrada, kterou jsme v roce 2022 úspěšně zrekonstruovali v rámci projektu „Ratolest“. Naše nová zahrada je naší pýchou i oázou klidu.
Naším cílem je vytvořit přirozené a bezpečné prostředí tak, aby děti byly spokojené a nic jim nechybělo. O děti se stará více personálu, než je tomu ve většině státních školek. To vše nám umožňuje vytvářet osobní přístup k dětem a věnovat pozornost individualitě a jejich přirozenému vývoji.

Největším úspěchem a odměnou pro nás bude, když budou děti od nás odcházet s úsměvem na tváří a spoustou nezapomenutelných zážitků. A možná ještě lépe, když budou chtít u nás „zůstat“. Chceme vytvořit takové prostředí, aby „školička“ byla pro děti druhým domovem, kde se budou rády vracet.
Nově nabízíme také PRONÁJEM ZAHRADY I PROSTOR CENTRA BATOLE. Hledáte vhodné místo na uspořádání netradiční rodinné oslavy v okolí Třince? Dopřejte Vám a Vaší rodině klid od ruchu a shonu velkoměsta. Užijte si pohodovou atmosféru, kterou Vám naše zahrada i prostory Centra Batole nabízí.

Náš tým

  • All Post
  • Tým
Mgr. Barbora Tolaszová

Manažer projektu Centrum Batole

  • předsedkyně spolku Centrum Batole, z.s.
  • ředitelka Centra Batole
  • manažerka projektů pro Centrum Batole

V roce 2016 založila dětskou skupinu Centrum Batole.
Centrum sídlí v budově na ul. Sadová 139 v Třinci, která na začátku prošla kompletní rekonstrukcí.
V dnešní době má dětská skupina kapacitu pro 20 dětí ve věku 1-6 let.
O provoz se stará tým profesionálních chův včetně profesionální babičky.

Andrea Bystroňová

  • zástupkyně ředitelky
  • chůva Centra Batole

Vystudovala Gymnázium, SPŠ Stavební, obor Propagační výtvarnictví a Vychovatelství na Pedagogické Fakultě Ostravské Univerzity.
Už jako studentka jezdila na dětské tábory jako vedoucí oddílu.
Je absolventkou kurzů Metodika cvičení s dětmi se zaměřením na psychomotorický vývoj dítěte od narození, Chůva – vychovatelka předškolních dětí a kurz Masáže pro děti.
Působila 14 let jako lektorka cvičení dětí do 6-ti let.
Od roku 2006 se začala věnovat aktivitám v Mateřském Centru Sluníčko v Třinci. V této dobrovolné organizaci působila při organizovaných a řízených pravidelných programech a také se podílela na chodu centra.
V Centru Batole pracuje od jeho založení v roce 2017.

Alena Pilchová

  • vedoucí chůva Centra Batole Sadová

Roky pracovala jako pekařka, ale vrozená láska k dětem a hledání smyslu naplnění života ji přivedly až do Centra Batole.
Je absolventkou kvalifikačního kurzu asistentky pedagoga a chůvy s praxí na speciální škole v Třinci.
Je citlivá, milá a do okolí z ní „srší“ pozitivní energie.

Monika Labajová

  • chůva Centra Batole

Vystudovala obor Aranžér, Propagace, Výstavnictví na SOU. Výtvarné činnosti s dětmi jsou její parketou, jelikož se jedná o pohyb, který zanechává stopu. Po mateřské dovolené absolvovala kurz chůvy pro děti předškolního věku.
K dětem je laskavá, trpělivá, tolerantní a kamarádská.
Stará se o to, aby se děti v její přítomnosti cítily bezpečně, uvolněně a spokojeně.
Stála u zrodu Centra Batole v roce 2017,od tohoto roku zde pracuje jako „teta“.

Darina Ostruszková

  • chůva Centra Batole

Od dětství chtěla pracovat s dětmi a pomáhat jim, ráda si s dětmi hraje, tvoří a cvičí.
Osmnáct let pracovala v BC Keny jako instruktorka plavání, cvičení a psychomotorického vývoje dítěte.
Práce v Batoleti ji naplňuje, dodává energii a zároveň je výzvou – jak být stále lepší.
Den bez dětí je jako den bez slunce… Smutný, šedý, prázdný.

Hodná, milá a přátelská, to je teta Darina.

Našli jsme :) AJ / CZ

Našli jsme úžasnou chůvu do našeho nového Centra Batole ZELENÁ, která bude s batolátky komunikovat v anglickém a českém jazyce:). Již brzy představíme.

Našli jsme :) PL / AJ

Našli jsme úžasnou chůvu do našeho nového Centra Batole ZELENÁ, která bude s batolátky komunikovat v polském a anglickém jazyce:). Již brzy představíme.

Našli jsme :) PL / AJ

Našli jsme úžasnou chůvu do našeho nového Centra Batole ZELENÁ, která bude s batolátky komunikovat v polském a anglickém jazyce:). Již brzy představíme.

Našli jsme :) AJ / CZ

Našli jsme úžasnou chůvu do našeho nového Centra Batole ZELENÁ, která bude s batolátky komunikovat v anglickém a českém jazyce:). Již brzy představíme.